Solis tuvāk veselīgam dzīvesveidam

Solis tuvāk veselīgam dzīvesveidam

Straujiem soļiem tuvojas 2016. pērtiķa gads. Katru gadu parādās jaunas apņemšanās un vēlēšanās, ar kurām sākt jaunu gadu. Vēlos piedāvāt trīs pārbaudītus produktus, kas uzlabos veselību, pašsajūtu un vienkāršs veids kā padarīt ikdienu un dzīvi veselīgāku.

Sākam  ar rītu un organisma pamodināšanu – silts skābs ūdens

Pamodini savu organismu ar siltu, skābu dzērienu! Siltam ūdenim pievieno citronu, cidoniju vai kādu citu dabīgu sulu, augli, kurš ir skābs un izdzer to pirms brokastīm. Tas iedarbinās un veicinās vielmaiņu, sniegs enerģiju dienas sākumam. Dienā ir jāizdzer vismaz 2 litri ūdens, pa nakti tas netiek uzņemts un organismā sāk notikt dehidratācija, kuru var novērst, ja pamostoties izdzer glāzi ūdens. Dzēriens ir bagātīgs C vitamīna avots – stiprina imunitāti, spēcīgs antioksidants, uzlabo pašsajūtu.

Brokastīs auzu pārslu putra

Auzu pārslas spēcina organismu, un ievērojami uzlabo organisma pašsajūtu, palīdz samazināt holesterīna līmeni. Auzu pārslas pagatavotas no auzu putraimiem, kas nolobīti, tvaicēti un izrullēti plānās pārslās. Auzas ir uzturvielu avots – kalcijs, dzelzs, magnijs, cinks, kālijs, fosfors, B1 vitamīns, E vitamīns ir to sastāvā. Auzu pārslas atjauno enerģiju un spēku, tās sniedz sāta sajūtu, tāpēc ir izcili piemērotas brokastīm, lai sāktu dienu.

Zaļumi uz palodzes – sāc diedzēt graudus!

Ziemā, kad dārzs guļ ziemas miegu ir laiks diedzēt graudus un dīgstus.  Diedzēt var redīsus, sinepju sēklas, kressalātus, saulespuķu sēklas, sarkanās bietes, sarkano un zaļo kāpostu sēklas, kviešus, miežus, rudzus, griķus, auzas, ķīnas pupiņas, pelēkos zirņus, lēcas.  Graudi ir vitamīnu avots ziemā, kad mūsu organisms vēlas ko zaļu un svaigu, tie satur  A, B grupas vitamīnus, C, D, E, K vitamīnus, cinku, magniju, dzelzi, mangānu, fosforu, kalciju, kāliju.  Atstāj uz nakti mērcēties graudus, tad izklāj uz slapjas salvetes šķīvī, apsedz ar slapju salveti, un uz pāris dienām atstāj uz palodzes un pārbauda, lai graudi būtu mitri!

Novēlu Jaungada naktī padejot ar laimes lāci, satikt skursteņslauķi – pieskarties pogai un vēlēties