Eiropas sirds – Budapešta

Uzliec George Ezra dziesmu Budapest un lasi, kā nepilnās trijās dienās izbaudīt, iemīlēties Budapeštā, un braukt prom ar domu – noteikti atgriezīšos!


Gellerta kalns – uzkāp kalnā un ļauj, lai apstājas laiks – skats no augšas uz pilsētu ir neaizmirstams.  Ļoti iesaku kāpt vakarpusē, kad pilsētu rotā saulriets, un tad, viens mirklis un Budapešta mirdz miljons mazās gaismiņās!


Varoņu laukums un iela kas ved līdz centram – Andrassy iela stiepjās no centra, līdz Varoņu laukumam, 20-30minūšu gājiens, pa skaisto, lielo ielu, un priekšā sagaida Varoņu laukums, kuram blakus ir arī Sečenu termālie baseini. Pa ceļam iegādājies Ungārijā populāro ielas un festivālu Kurtoskalcs, kas ir salds, garš cilindrveida saldais – cepts uz uguns, un pieejama ar dažādām garšām – kanēļa, šokolādes, valriekstu…


Szimpla kert – dzīvība 24/7 – viena no populārākajām nakts dzīves vietām Budapeštā, divos stāvos, pilsdrupās, dažādām zālēm, bāriem.. Bet dzīvība ir arī pa dienu – nesteidzīgi baudīt ungāru aliņu, vīnu, ķert saules starus, pētīt interjeru un uzkrāt spēkus vakaram – dejām un ballītei! Blakus Szimplai ir street food ieliņa, kur var atrast ungāru īpašos Langos – mīkla pamats līdzīgs kā picai, tikai biezāks un virsū vari dabūt ko vēlies – sieru, zaļumus, šķiņķi, ķiploku, pat Nutellu.


Vecpilsēta Budas kalnā – pārejot pāri tiltam ir Budas puse, kurā ir pils, Mathhiasa pils, mazas vecpilsētas ieliņas un krēmīgā Ruszwurm kūka – Ruszwurm Cukraszda kafejnīcā, no kuras var baudīt nesteidzīgo pilsētas dzīvi, un ieraudzīt, ka aiz kalna nekas nebeidzas un pilsēta turpinās. No otras puses arī jāaplūko Parlamenta ēka, kas ir visskaistākā Eiropā un Ungārijas nacionālais simbols.


Sv. Štepana bazilika un Gelarto Rosa – pa mazajām pilsētas ieliņām iespējams nonākt pie St. Stephen’s Basilica un apbrīnot iespaidīgo celtni, baudot gardo itāļu gelato, kas nopērkams laukumā pie bazilika, skaistākais un viens no gardākajiem saldējumiem kāds ēsts – baudīju bazilika-citronu, mango un zemeņu.


Centrāltirgus un gulašs – skaists, plašs un garšīgs tirgus, tiesa, gan var redzēt, ka uz balstīts uz tūristiem – skaisti izkārtoti suvenīri, dārzeņi, augļi… Ir patīkami staigāt un priecāties, noteikti jānokāpj stāvu zemāk – tur dažādas zivis, un vismaz desmit stendi, kur tirgo konservus – piparus, marinētus gurķīšus, skābus kāpostus. Jāuzkāpj arī stāvu augstāk, kur var paēst pusdienas – šoreiz kaut kas silts un pamatīgs – gulašs zupa – sātīga un garda. Tirgū arī beidzot atrodam strūdeli – ābolu, kas izrādās ir radusies Ungārijā, taču austrieši, laikam uzskata, ka tas ir viņu ēdiens, jo nekur to neatrodam tādu kādu vēlamies – siltu ar bagātīgi pārlietu vaniļas mērci.


Staigājies pa pilsētas mazajām un lielajām ieliņām, baudi nesteidzīgus brīžus garšojot, uzsmaidi tūristiem un vietējiem, apstājies, apbrīno arhitektūru, iemīlies, izdzīvo un atgriezies Budapeštā!


Veseli ēduši!